Na Fišijadi u Pleternici titulu najboljeg fiš majstora osvojio je Marko Horvatin iz Oriovca, čiji je fiš ocjenjivački sud proglasio najukusnijim. Pobjednički pehar uručila mu je požeško-slavonska županica Antonija Jozić.

Drugo mjesto pripalo je ekipi KUD-a Orljava, a pehar im je uručila gradonačelnica Pleternice Marija Šarić. Treće mjesto osvojila je Zrinka Jurić iz Divoševaca.
Posjetitelji su tijekom dana uživali u bogatoj gastronomskoj ponudi, a uz fiš i roštilj najveće zanimanje izazvali su šarani na rašljama, za koje se tražio obrok više.

Veliku pozornost privukao je i Sajam lokalnih proizvoda, na kojem su brojni izlagači predstavili raznovrsnu domaću ponudu. Bogato uređeni štandovi privukli su velik broj posjetitelja koji su mogli pronaći proizvode za različite ukuse i potrebe.
