ĐAKOVO – Jučer u organizaciji Udruženja obrtnika Đakovo, uz pokroviteljstvo Hrvatske obrtničke komore, Obrtničke komore Osječko-baranjske županije, Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva te Osječko-baranjske županije, svečano otvoren 15. Đakovo Expo Zlatne ruke, tradicionalni sajam poljoprivrede, obrtništva i gospodarstva. Manifestacija je održana u velikom vezovskom šatoru na parkiralištu iza crkve Svih Svetih, u sklopu programa jubilarnih 60. Đakovačkih vezova.

Suorganizatori sajma bili su Grad Đakovo, Turistička zajednica Grada Đakova, Poduzetnički centar d.o.o. Đakovo i Univerzal d.o.o. Đakovo.







Ova tradicionalna manifestacija i ove je godine okupila brojne obrtnike, poljoprivrednike, obiteljska poljoprivredna gospodarstva, udruge i gospodarstvenike koji su predstavili bogatstvo lokalnog i regionalnog stvaralaštva. Sajam je izložbeno-prodajnog karaktera te je posjetiteljima pružio priliku upoznati kvalitetne domaće proizvode, obrtničke radove i raznovrsnu gospodarsku ponudu ovoga kraja.


Okupljenima se prigodom otvorenja obratio gradonačelnik Đakova Marin Mandarić, istaknuvši važnost očuvanja obrtničke tradicije i sajamske baštine.
– Đakovo je poznato po svojoj dugoj tradiciji sajmovanja i nastavit ćemo je podupirati i u budućnosti. Kao tradicionalni obrtnički grad ponosni smo na sve koji vrijednim radom svojih ruku stvaraju novu vrijednost, ne samo za sebe, nego i za cijelu zajednicu te doprinose razvoju gospodarstva i poslovne klime u Đakovu i Osječko-baranjskoj županiji – istaknuo je gradonačelnik Mandarić.




Đakovo stoljećima njeguje bogatu sajamsku tradiciju koja je važan dio njegova gospodarskog i društvenog života. Manifestacija Đakovo Expo Zlatne ruke i ove godine nastavila je čuvati tu vrijednu baštinu, istodobno promičući obrtništvo, poljoprivredu, poduzetništvo i turističke potencijale grada te pružajući izlagačima priliku za predstavljanje svojih proizvoda i usluga široj publici.
