OSIJEK – Svečano je otvoren potpuno obnovljeni Sportsko-rekreacijski centar Copacabana, koji ove godine obilježava 50 godina postojanja. Otvorenju su nazočili gradonačelnik Ivan Radić, osječko-baranjska županica Nataša Tramišak, potpredsjednik Vlade i ministar obrane Ivan Anušić te brojni uzvanici.


Gradonačelnik Radić istaknuo je kako je u obnovu prve dvije faze uloženo 13 milijuna eura, od čega su četiri milijuna eura osigurana iz ITU mehanizma Europske unije. U sklopu radova obnovljen je rekreacijski bazen, izgrađen novi dječji bazen s vodenim atrakcijama te postavljena tri nova tobogana.


Županica Nataša Tramišak naglasila je da će obnovljena Copacabana, uz mjesto okupljanja brojnih generacija Osječana, postati i važna turistička atrakcija koja će dodatno obogatiti ponudu Osijeka i Osječko-baranjske županije.

Ministar Ivan Anušić istaknuo je kako je riječ o jednom od značajnih razvojnih projekata koji pridonose višoj kvaliteti života građana i daljnjem razvoju Osijeka.
FOTO: obz.hr
