Nova ravnateljica Doma zdravlja Primorsko-goranske županije dr. Emina Grgurević-Dujmić posjetila je KBC Rijeka gdje je održala radni sastanak s ravnateljem prof.dr. Alenom Ružićem. Povod susreta bile su teme o konkretnim aktivnostima i suradnji radi poboljšanja dostupnosti i kvalitete zdravstvene zaštite.
Kako je istaknula dr.Grgurević-Dujmić pacijenti obje zdravstvene ustanove su zajednički, a intenzivna komunikacija otvara mogućnosti da se utvrde konkretne točke unutar kojih se, ponekad i malim zajedničkim organizacijskim promjenama, može puno učiniti da se podigne kvaliteta zdravstvene usluge za korisnike. Obzirom na trenutnu turističku sezonu, opterećenost većim brojem hitnih intervencija nego u drugim dijelovima godine, razgovaralo se i o intenziviranju korištenja telemedicine. Resursi u ovom segmentu postoje – kako tehnički, tako i kadrovski, a geografske specifičnosti naše regije dodatan su razlog za intenziviranje specijalističkih i subspecijalističkih konzultacija i drugih medicinskih postupaka koji se mogu provoditi timski i na daljinu uz značajnu uštedu na vremenu. Zbrinjavanje hitnih bolesnika u dežurnim ambulantama Doma zdravlja u popodnevnim satima i vikendom, te suradnja s Objedinjenim bolničkim hitnim prijemom bili su tema razgovora s ciljem iznalaženja mogućnosti unapređenja postojeće prakse, ali i sagledavanja perspektive kada u skoroj budućnosti počne s radom nova Bolnica za ženu i dijete.
Na sastanku ravnateljice Doma zdravlja i ravnatelja KBC-a Rijeka raspravljene su i druge značajne teme i dogovoren hodogram još nekih značajnih budućih zajedničkih aktivnosti. Među njima se posebno ističe što bolja koordinacija kadrova i opće organizacije u segmentu dislociranih ambulanti po udaljenim i slabije dostupnim dijelovima Županije. Navedeno su praktički zasebno i uz ne baš optimalno usklađivanje do sada provodile obje ustanove, a što će uz određene organizacijske napore i komplementarnu raspodjelu kadrova kojima Dom zdravlja i KBC Rijeka raspolažu u budućnosti dati bolje rezultate i bolju dostupnost specijalista našim bolesnicima. Na sastanku su izmijenjena iskustva u upravljanju kapitalnom dijagnostičkom opremom i specifično educiranim kadrovima, te je učinjena preliminarna analiza o mogućnostima suradnje u navedenim područjima unutar kojih bi se dobrom organizacijom mogla postići bolja učinkovitost i iskoristivost već postojeće opreme i veća učinkovitost rada u obje ustanove.